با حضور نامور مطلق در اصفهان

اولین ناحیه صنایع دستی کشور در شهرستان شهرضا کلنگ زنی شد

 با حضور معاون صنایع دستی کشور، مدیرکل میراث فرهنگی استان، جمعی ازمدیران اداره کل وهمچنین با حضور مسئولین وهنرمندان شهرستان ، اولین ناحیه صنایع دستی (شهرک صنایع دستی) کشور در شهرستان شهرضا کلنگ زنی شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، معاون صنایع دستی کشور در این آیین با ایراد سخنانی تاکید کرد:شهرضا، شهر هنر و محل زندگی دلاورانی همچون شهید همت است، لذا حضور در این شهرستان و دیدار با مسئولین خوش ذوق وهنر مندان این شهر افتخار بزرگی برای اینجانب است .

وی تصریح کرد: آیین کلنگ زنی شهرک صنایع دستی شهرستان شهرضا، پس از اتمام نشست شورای جهانی صنایع دستی صورت می پذیرد بنابراین امروز با افتخار عرض می کنم که با قدرت بدنبال احقاق حقوق خود در حوزه صنایع دستی در صحنه جهانی هستیم .

وی همچنین تصریح کرد:اصفهان بزرگ چنان در حوزه هنر رشد کرده که بسیاری از نقاط کشور وحتی شهرستانهای تابعه در استان نیز در سایه آن قرار گرفته اند، با این وصف باید هم اینک به دنبال معرفی شهرستانها بوده واز اصفهان تمرکز زدایی کنیم .

وی همچنین ابراز امیدواری کرد تا مسئولین وهنرمندان با پژوهش وبازاریابی وبا نوآوری در ارائه محصولات و به دنبال بازارهای جدید برای فروش محصولات خود باشند .

درادامه این آیین مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز نیز با ایراد سخنانی تاکید کرد:ایجاد شهرک صنایع دستی اقدامی نوین در کشور است که برای اولین بار دراین شهرستان ایجاد می شود .

اله یاری تاکید کرد: شهرضا شهر ایثار، هنر وشهادت است وبه ویژه هنر سفال دراین شهرستان از ارزش ویژه ای برخوردار است ، لذا امیدواریم با این اقدام گام ارزشمندی در توسعه صنایع دستی وگردشگری شهرستان برداریم .

درادامه این آیین با حضور معاون صنایع دستی کشور ، مسئولین استانی ومحلی کلنگ اولین شهرک صنایع دستی کشور در شهرک صنعتی این شهرستان به زمین زده شد .