جذب سرمایه‌گذاران خارجی در بخش توسعه‌ی گردشگری؛
حضور گروه سرمایه‌گذار تایلندی در آبادان
 
یک گروه سرمایه‌گذار از کشور تایلند برای آشنایی و بررسی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی گردشگری به آبادان سفر کردند. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان؛ در نشست مشترک سرمایه‌گذاران تایلندی با مدیرکل و معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان خوزستان بررسی شد.
خسرو نشان در این نشست مشترک که در محل مضیف حاج عبداله نورانی برگزار شد، اظهار کرد: استان خوزستان بدون شک به لحاظ ارزش میراث فرهنگی در کشور مقام اول و در دنیا موقعیت منحصر به فردی دارد. اما تاکنون اولویت‌های استان در موضوعات دیگری همچون نفت، صنایع فولاد و پتروشیمی و آب و برق بوده و مقوله‌ی گردشگری اولویت نبوده است.
وی افزود: تخت جمشید 2500 سال قدمت دارد این در حالی است که زیگورات شوش چغازنبیل قدمتی 3500 ساله دارد. همچنین در نتیجه کاوش‌های انجام شده در سال گذشته به آثار 6500 ساله در زیدون بهبهان نیز رسیده‌ایم که نشان از تاریخی بودن این استان دارد. با این حال خوزستان در زمینه گردشگری آنگونه که باید فعال نشده است. 
تبار قریب، معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان نیز ضمن تبیین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری بیان کرد: پروژه‌های متعددی در زمینه گردشگری ساحلی و دریایی، گردشگری شهری و تاسیسات گردشگری تعریف شده است که آماده‌ی حضور سرمایه‌گذران در این بخش هستیم.